معجزات و کرامات

کرامات امام رضا نقل کتاب روضات الزاهرات

( خاک مقدس )
و نیز فرمود سید درکتاب خود روضات الزاهرات .
شخص ( بازرگانی ) بقصد زیارت حضرت رضا صلوات الله علیه از محل خود حرکت نموده رو براه گذشت .
در بین راه بیکی از منازل که منزل کرده بود یک مرد کور و نابینا که مادرزادی بود مطلع شد و فهمید که آنمرد رو بزیارت حضرت رضا ( علیه السلام ) می رود . ازاو خواهش و استدعا کرد که چون مشرف شدی و زیارت کردی چون خواستی برگردی قدری از خاک روضه منوره آن بزرگوار برای من بیاور شاید خدای متعال ببرکت آن تربت مطهره شریفه چشمان مرا شفا مرحمت فرماید . آن شخص هم خواهش او را قبول کرد .
وقتی مشرف شد و زیارت کرد هنگامی که از مشهد حرکت کرد یادش رفت از خاک بردارد تا بهمان منزل رسید که کور خواهش خاک کرده بود و اتفاقاً بسیار بی خرجی شده بود و آن کور هم مطلع شد که آن زائر از زیارت برگشته لذا بنزد او آمد و مطالبه خاک کرد آن زائر تاجر چون فراموش کرده بود و نمی خواست جواب ناامیدی بآن کور بدهد .
فوراً از جا برخاست و رفت و قدری خاک از همان مکان برداشت و برای او آورد آن مرد کور هم با خوشحالی تمام گرفت وبا خلوص نیت که این خاک ، خاک قبر حضرت رضا ( علیه السلام ) است برچشمان خود کشید همان شب از نظر عنایت حضرت رضا ( علیه السلام ) چشمهای
او بینا شد پس هدیه بسیاری به آن زائر داد و آن زائر ببرکت وجود مقدس امام هشتم ( علیه السلام ) مخارج راهش فراهم آمد وروانه شد .
( – روضات الزاهرات . )
آنان که از هوا و هوس وارهیده اند
در طوس در جوار رضا آرمیده اند
از هر دو کون مهر رضایش گزیده اند
شیرینی مجاورتش را چشیده اند
اکنون که بر مراد دل خود رسیده اند
دیگر کجا بهشت برین آرزو کنند
برگرفته از کتاب دانستنی های امام رضا علیه السلام دانستنی های رضوی۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *