معجزات و کرامات

کرامات الرضویه رد سائل نکند

حضرت حجهالاسلام آقای حاج میرزا حبیب الله ملکی دام ظله از حاج سید حسین حکاک نقل کرد :
در زمانی که حاج میرزا موسی خان ، متولی آستان قدس رضوی بود یک نفر از علماء نجف بزیارت حضرت رضا ( علیه السلام ) مشرف شده بود . چندی که گذشت هزینه و مخارجش تمام شد و از این جهت پریشان بود که در غربت چه کند .
لذا در حرم مطهر اظهار حاجت بامام هشتم ( علیه السلام ) نمود که ای آقا مرحمتی بفرما و مرا از این پریشانی نجات بخشا و هرگاه مرا از این بلیه خلاص نفرمایی می روم نجف و خدمت جدت آقا امیرالمؤمنین ( علیه السلام ) از حضرتت شکایت می نمایم خودش گفته است تا من چنین عرضکردم دیدم در آنجا کسی است که نشناختم او کیست بمن فرمود غم مخور که خدا وسیله ساز است . این را گفت وگذشت و من از حرم بیرون آمدم لکن در امر خود متفکر بودم که چه خواهد شد .
روز دیگر وقتی در منزل بودم ناگاه یکنفر آمد و خود را معرفی کرد که من یکی از دربانان آستان قدس رضوی
و از جانب آقای متولی باشی خدمت شما رسیده ام . پس مبلغ پول قابلی بمن داد وگفت این وجه را آقای تولیت برای شما فرستاده بعد از آن معلوم شد که حاج میرزا موسی خان خود نائب التولیه حضرت رضا ( علیه السلام ) را در خواب دیده و آن بزرگوار باو چنین دستور داده که فلان کس در فلان جاست و تو فلان مبلغ برای او بفرست و باو بگو که شکایت از من خدمت جدم حضرت امیرالمؤمنین ( علیه السلام ) نکند . پسر من ولی عصر که باو فرموده غم مخور که خدإ؛ئلاًّّ وسیله ساز است .
( – کرامات رضویه . )
ای که از دردت بغیر حق کسی آگاه نیست
راه درمان را زمن بشنو که جز آن راه نیست
بهر هر دردی توجه کن بدرگاه رضا
در جهان درمانگهی بهتر از آن درگاه نیست
برگرفته از کتاب دانستنی های امام رضا علیه السلام دانستنی های رضوی۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *