از دیدگاه شعرا

شعر وصف امام رضا دل بسته ام

دل بسته ام به موی تو یا ثامن الحجج
چون عاشقم بروی تو یا ثامن الحجج/
تنها نه من گدای توام زانکه گشته است
شاهان گدای کوی تو ثامن الحجج/
ما را بکوی خویش طلب کن که روز و شب
دارد دل آرزوی تو یا ثامن الحجج/
پروانه سان بهر تو پر می زند دلم
کآید دمی به سوی تو یا ثامن الحجج/
نام تو آشنا به لب و گفتگوی من
گردیده گفتگوی تو یا ثامن الحجج/
آید شمیم دلکش کوی تو بر مشام
چون زنده ام به بوی تو یا ثامن الحجج/
دیوانه ام اگر که بهشت آرزو کنم
آیم اگر به کوی تو یا ثامن الحجج/
مجنون صفت به وادی درد آور جنون
آیم به جستجوی تو یا ثامن الحجج/
یوسف شود محو تماشای تو اگر
بیند رخ نکوی تو یا ثامن الحجج/.
متون ادبی
ای افتخار ما!
به تو می بالیم و به تو می نازیم …
به کرمت … به نظرت … به وجودت … به حریمت …
به لطفت که هر بی پناهی را زیر سایه اش در بر گرفته است …
وبه نگاهت که هر قلب ملتهبی را آرام می سازد …
ای امام رئوف!
در این دریای پر تلاطم وسوسه ها ودر این سیاهی شب های عصر غیبت،
چشمان ما به درگاه نجات بخشت خیره شده،
تا که گوشه چشمی بر این بیچارگان آستانه غرق وگمراهی افکنی
و از این گرداب غفلت رهایی بخشی.
ای مهربان!
دل مجروح داغ دیده از هجران ما به پنجره فولادین عطوفتت گره خورده
و چشمان غیبت دیده ما خاک آستان حضورت را سرمه کشیده است …
ای شفا بخش!
دریاب ما را …
درد دلی با آقا
وقتی که خسته و دلگیر از زمین و زمون پا داخل صحنش می ذاری دلت یه جورایی میریزه … وقتی که می خوایی وارد حرمش بشی و داری دعای اذن دخول رو می خونی دلت می خواد با صدای بلند بخونی که زمین و زمون صدات رو بشنون که:
آآی مردم من دارم ازش اجازه می گیرم وارد حرمش شم. اینجاست که وقتی اون پرده کلفت از جنس نمی دونم گبه یا جاجیم یا هر چی رو پس میزنی تا چشمت به ضریح مقدسش می افته دیگه نمی فهمی کجایی. نور چلچراغها دلت رو با خودش می بره یه جاهایی که جز احساس نیاز دیگه هیچی برات مهم نیست.
بی اختیار اولین کاری که می کنی میری طرف ضریح پاک طلایی رنگش. اول میگی سلام. بعدش اگه دلت خیلی پر باشه میزنی زیر گریه … هر شب در خیال خویش ضریحت را با آب دیدگانم غبار روبی می کنم و با نسیم کبوتران ضریحت رادر دیدگانم مجسم می کنم و بر گنبد
طلایی ضریح تو طواف می گذارم چشم هایم شیدا برای یک لحظه یک ثانیه حضور صمیمی ات را در ضریح ترسیم می کند و من بی قرار مثل یک قطره حباب رنگین ترین رویا و جنون ترین مجنون می گردم و از خطوط سبز تخیل بر وادی عشق تو گام می نهم و در سفر به نزد تو حکایت های خسته جانم را بازگو می کنم و کبوتر ذهنم را از حرم تنگنای خویشبر وادی عشق تو رهسپار می گردانم عشق، بی نهایت دل به زیارت تو اوج می گیرد.
ای رضا!
می آیم به سوی تو تو ای عشق بی نهایت! و تو عاشقانه عقده های دلم را مرحمی می شوی و های های اشکهایم به زیارت تو از دیدگانم جاری می شود ای ملکه دلهای خسته! تو جام مرا پر از شراب معنویت می سازی و من عاشقانه نامت را فریاد می زنم:
ای امام هشتمین! ای ضامن آهوان رمیده! تو معیار سنجش صداقت هستی تو آسمان زلال دلها هستی
عشق، پنجره فولادت را معنا می کند و دل به زیارت تو اوج می گیرد ای ضریح سراسر نور! با دلی آکنده از صداقت های تو با جامی تهی از عشق و چشمانی بر گل نشسته به سوی تو می آیم و پرندگان حرمت عروجت را معنا می کنند و عاشقانه دانه از لانه نور برمی چینند و تو را می ستایند ای بزرگ ترین واژه کلام! تو عروج آسمانی کرده ای و تمامی زائران ضریحت را به سوگ عشق نشانده ای که همه سینه ها و همه جانها تو را می طلبد
نامه ای به امام رضا (ع)
آقای خوبم سلام
دلم خیلی واستون تنگ شده است. مدتی است نیومدم پابوستون. اما امسال با سالهای قبل فرق داره. اخه اقا جون هیچ وقت اینطور دلم نشکسته بود نمی دونم چرا
الان اشکهام هم دارند کمکم می کنند. کاری به دور و بریها ندارم. اقا جون امروز نمی خوام بگم ماشین و خونه و موبایل ندارم چون خدا بهتر شو برام جور کرده اون مهر شما اهل بیته که تو دلم لونه کرده. اومدم بگم رضا جون هوای خواهر و برادر و همکارانم رو داشته باش. اینها هم مثل من هر کدام شون یه غم و غصه ایی دارند مشکل تو زندگیشون فراوونه. شاید بعضی هاشون درد و دلشون رو با هیچ کسی نمی تونند بکنند.
شاید روی کاغذ می نویسند و بعد پارش می کنند و می ریزند دور
آقا ی مهربونم:
به شما می گن ضامن آهو چون بین اون و صیاد واسطه شدی. اخه قربونت برم ما که از آهو کمتر نیستم. بیا بین ما و خدا واسطه شو. از بس گناه کردیم خجالت می کشیم ازش عذر خواهی کنیم آقا جون امروز پاک زندگی کردن خیلی سخته تو جبهه دشمن معلوم بود روبرو می جنگید اما حالا چی؟ هر طرف که نگاه می کنی دشمنه اما این دشمن با چیزهای قشنگه داره گولمون می زنه یه روز با مواد مخدر یه بار با فیلم های مستهجن یه روز با لباسهای تنگ و چسبان و آب رفته و روز دیگه با
رضای مهربونم:
به خدا ما قلبمون پاکه مهر شما اهل بیت تو وجود مون موج می زنه. هرگز قلبا راضی نیستیم ازتون جدا بشیم. کمکمون کنید. تو رو به جان مادرت خانم فاطمه عزیز. به علی اصغر شیرین زبون. به جو ن گل نرگس که همه چشم انتظار شند، ما رو تنها نذارید. دستمون رو بگیرید. نذارید بیشتر از این ازتون فاصله بگیریم. ما شما اهل بیت رو از جونمون
بیشتر دوست داریم راستی نزدیک بود یادم بره. آقای مهربونم این برو بچه های حزب الله تو جنوب لبنان تنها هستند. اونا هم مثل شما مظلومند. خوب ثابت کردند مثل امام حسین حاضرند بمیرند ولی زیر بار زور نرند. آقا به دنیا ثابت کنید که شیعه تنها نیست. بفهمند که پشت پرده یه خبر هایی هست که با چشم ظاهری دیده نمی شه ببخشید آقای عزیزم امروز اینقدر سرتون رو درد آوردم. آخه هیچوقت اینطور دلم نگرفته بود و کسی رو مثل شما پیدا نکرده بودم تا با هاش درد و دل کنم آقا جون:
خیلی ها التماس دعا گفتند. دلشون می خواد بیان و با شما درد و دل کنند. نذار این آرزو به دلشون بمونه
خدا نگهدار:
چشم انتظار لطفت … علیرضا
لحظاتی بعد در میان جمعیت عاشق نامه در ضریح امام رضا جا گرفت
ای آبروی آسمان …
ای آبروی آسمان و زمین که همه منظومه ها گرد گنبد طلایی تو در طوافند! دلهای شب زده ما را به نور ایمان شکوفا کن و با حرف و حدیث خلوت خدا آشنا!
ای بالانشین که دریچه های آسمان به سمت رواقهای بارگاه تو باز می شود! تشنه شفاعت خویش را پیاله رضایتی ببخش و در سایه زیارت خوانی اش رضایش کن!

ای تمنای روشن آسمان! کمتر از آهوی بی پناه نیستم، مرا هم ضمانت کن! به سرا پرده خویشت بخوانم و هم صحبت کبوتران آستانه ات کن!
ای غریب نواز! زخمهای بی شماره ام به دستهای نوازش تو محتاج است. ای تکیه گاه هشتمین که دقیقه ها با آهنگ نقاره خانه تو کوک می شوند! بی پناه خویش را دریاب
این گنبد زیبا قلب ایران است
می خواهم تا آنجا که دوست دارم، پر بگیرم، اما تا بارگاه دوست راه طولانی است. چشم از پنجره برنمی دارم. دشت از پی دشت، کوه از پی کوه، دسته دسته گل سرخ، یک عالم سبز و یک دریا اشتیاق که دستی از غیب به جانم ریخته است! همیشه همین طور است. خودم را که به مولا می سپارم، دیگر این من نیستم که می روم، برای لحظه ای، خواب مرا می رباید … دست در دست نور و آرمیدن در کنار ضریح! چه دل انگیزند این خواب های خوب!
برمی خیزم، پیرامونم غوغایی به پاست. صدای دل هاست. همه می گویند:
یا ضامن آهو! رسیده ایم انگار! این گنبد زیبا، قلب ایران است. چه دورنمایی دارد!
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا. السلام علیک یا …
بغضی غریب و بعد هم های و هوی پریشان دل. تا غروب راهی نیست. دل و نقاره و اشک به هم می آمیزند، و من پر از ضریح می شوم. و سرشار
از رازهای طلایی! … چه بویی از کنارم گذشت، بوی آسمان بود. یک بوی خیس، یک بوی معنوی سبز. گویا فطرتم بود که معطر شد از عشق! ضریح اینک به ملکوت می ماند، و من می خواهم تا رضایت «رضا» اوج بگیرم. نیشابور از خاطرم می گذرد، لحظه ای که امام سر از کجاوه بیرون آورده اند و فریاد شادی و اشک شوق، زمین و زمان را به هم پیچیده است. لحظه ای که سینه چاکان حضرتش از فرط عشق به خاک غلتیده اند. لحظه ای که بیش از بیست هزار تن تقریرات امام را می نویسند. [«لااله الا الله» دژ استوار من است و من یکی از شرط های آنم.] به راستی اگر ولایت نباشد، کلمه مقدس «توحید» چگونه استوار یابد!؟
شب از نیمه گذشته است. همه جا سرشار از اشک و گلاب است و من خود را با همه شور به کجاوه سبز ولایت می رسانم.
یا ضامن آهو! دل های بی پناهمان را که چون آبگینه های شکسته در پهنای گیتی سرگردانند، در پای ضریح مقدست آشیان ده که محتاج پر کشیدن به آبی لایتناهی فطرت خدا یی مان هستیم.
بازدید از دفتر یادبود قسمت اول
_____________________
نام: امین
یادداشت: آقا جان می دونم گنهکارم و با کارامون ظهور پسر شما؛ دردانه عالم هستی را طولانی می کنیم. آقا مرا دعوت کن یه بار بیام زیارت، دلم تنگ تنگ حرمته. وای که چه صفایی داره. ارباب مهربانم مگه بدا دل ندارن؟
__________________
نام: نسترن اسحقی
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: سلام بر همه شما دوستداران امام رضا
من در تهران دلم برای امام رضا می تپد. از شما برای به وجود آوردن این ارتباط متشکرم.
__________________
نام: AMIR SHAKIBA
کشور: ALMAN
شهر: DUSSELDORF
یادداشت: با سلام و تشکر از سایت زیبای شما. طول عمر با عزت برای همه شما
خدمتگزاران آقا امام رضا آرزومندم و ان شاء الله توفیق زیارت و پابوسی آقا امام رضا نصیب حقیر هم بشود …
التماس دعا
__________________
نام: دل شکسته
کشور: ایران
شهر: اصفهان
یادداشت: السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
سلام آقاجون. دلم خیلی تنگتونه مولا. آقا ایام فاطمیه است. می دونم دل شما هم داغداره.
آقا یه التماس می کنم: جان مادر تون زهرا (س) من و عزیزم را دعوت کنید بیایم به پا بوستون. بیایم و یه زندگی خداپسند را شروع کنیم.
__________________
نام: samira
کشور: iran
شهر: tehran
یادداشت: السلام علیک یا شمس الشموس، یا علی بن موسی الرضا.
__________________
نام: مهدی دقیقی
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
ده روز از زیارت حرم نورانیت نمی گذرد که باز هم دلم به هوای حرمت پرواز می کند و چشمم جویباری از اشک شده است. ما را بپذیر ای امام رئوف!
همسرم و پسرم را دعا کن آقا.
__________________
نام: طاهره
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: السلام علیک یا شمس الشموس
ای بزرگمرد، ای والا مقام، ای رادمرد غریب، ای پدر جواد الائمه! برای نجات مسلمین و شیعیان پدرت، برای سربلندی اسلام، نه، فقط برای ظهور فرزندت مهدی فاطمه (عج) دعا بفرمایید که با آمدنش غمی برایمان نمی ماند.
السلام علیک یا صاحب العصر و الزمان (عج)
__________________
نام: سید وحید حسینی
کشور: ایران
شهر: کوهسار
یادداشت: من پسری ۱۹ساله هستم و تا به حال قسمت نشده که به مشهد بیام، از شما خواهش می کنم از طرف من آقام امام رضا علیه السلام را زیارت کنید وبرام دعا کنید که گره از کار من باز شود.
__________________
نام: زهرا
کشور: ایران
شهر: زاهدان
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
عزیزان این سایت اجرتان با آقا امام رضا. یه سخن با آقا داشتم، اشک تو چشمام جمع شده، نمی دونم کدوم
یک از دردامو بهت بگم. آقا جون دو ساله که مریضم، هر دکتری میرم، هر دارویی می خورم خوب نمیشم. ازت شفا
می خوام. آقا مادری یه روز به گردن فرزندش نخی
می بست که خوب بشه و بیارتش پا بوست. آقا من که کسی رو ندارم برام این کار رو بکنه و از تو برام شفاعت بخواد. آقای من میام پا بوست شفام بده تا وقت اومدن به زیارتت طاقت مریضی رو ندارم، از همین راه دور منو شفا بده. آقا قربون حرم باصفا و نوکرات بشم. یه نظری هم به این بنده گنهکار خدا کن. دوستت دارم آقا به جان جوادت جوابم بده منتظرم.
__________________
نام: علی رضوی
کشور: ایران
شهر: رفسنجان
یادداشت: السلام علیک یا سلطان علی ابن موسی الرضا
نامم علی و شهرتم رضوی است. تنها آرزویم در تمام عمر این ست که فقط یک روز کفشدار حرمت باشم. خاک پای زائرانت طوطیای چشمان من و فرزندانم. ان شاء الله در روز جزا فریاد رسمان باشد.
__________________
نام: کامران زیاری
کشور: ایران
شهر: ساری
یادداشت: یا امام رضا ما هر سال به پابوست می آمدیم ولی امسال تاکنون نتوانسته ایم خدمت برسیم، ما را طلب کن …
__________________
نام: بهمن
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: یا امام رضا (ع) ما رو بطلب بیایم پا بوست سند نداریم تا کی هستیم …
__________________
نام: مجاهد حسینی
کشور: ایران
شهر: مشهد مقدس
یادداشت: به نام خدا
از سایت شما واقعاً استفاده کردم، از این که در کنار امام رضا علیه السلام هستم خدا را شکر می کنم.
نایب الزیاره همه شما عزیزان هستم، شما هم برایم دعا کنید تا استفاده کافی و وافی را ببریم.
التماس دعای فراوان
__________________
نام: فاطمه
کشور: ایران
شهر: یزد
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا.
__________________
نام: علی رضا
کشور: فرانسه
شهر: Nancy
یادداشت: سلام
من به آقا امام رضا
در حالی که اشک می ریزم از شما نهایت تشکر را دارم، خیلی جالب بود مخصوصاً زیارت از راه دور.
باز هم تشکر می کنم دلم آرام گرفت.
موفق باشید
__________________
نام: رضا جعفری نژاد
کشور: ایران
شهر: یزد
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
آقا زیارتت رو نصیب همه اونهایی که دوست دارن بیان پیشت بفرما. آقا مشکلات جوونها رو حل کن. آقا جون دوستت دارم …
__________________
نام: احمدرضا
کشور: ایران
شهر: بابلسر
یادداشت: یا امام رضا! حاجتهای بجای ما را مستجاب فرما.
__________________
نام: الفقیر الی الله
کشور: العراق
شهر: کربلاء
یادداشت: السلام علیکم
کم انا مشتاق الی زیاره سیدی و مولای الامام الرضا علیه السلام، و حیث انا بعید عنه و قلبی هائم الی زیارته والتبرک بعطره العابق، وکم هی شامخه حضرته و تبقی الی ابد الاباد شامخه الشیعه بفضل الامام.
__________________
نام: مرتضی مفیدی
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: با سلام و تشکر
یا امام رضا حاجت همه حاجتمندان و من را بده آقا.
التماس دعا
__________________
نام: شیما
کشور: ایران
شهر: سنندج
یادداشت: من یک دختر اهل تسنن هستم، اما نسبت به ائمه اطهار به ویژه امام هشتم؛ امام رضا بسیار ارادت دارم. از زحمت شما ممنونم. اجرتان با امام رضا.
__________________
نام: محمد سلطانی
کشور: ایران
شهر: شهرکرد
یادداشت: با تشکر فراوان.
__________________
نام: رضا علی گلی
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: من خوشحالم از سایت شما دیدن می کنم.
__________________
نام: محسن پور رستم
کشور: ایران
شهر: کرمانشاه
یادداشت: به نام عشق
دوستان عزیز از این که توانسته اید راهی از حرم امن رضوی به دل دردمند امثال من بکشید ممنون و سپاسگذارم. من توانایی حضور و زیارت امام رضا را ندارم لیکن دل را جلا داده و از طریق شما آن را روانه آن حرم نورانی و با صفا کرده ام. امید دارم که به یمن پاکی و صفای شما عزیزان من
هم حاجت خود را بگیرم.
التماس دعا دارم و از شما سپاسگزارم
__________________
نام: سعید عسکری
کشور: استرالیا
شهر: ملبرن
یادداشت: از سایت زیبای امام رضا دیدن کردم و بسیار استفاده و لذت بردم. من همیشه با دیدن عکسهایی از ضریح مطهر در این جا به ایشان عرض ادب می کنم. امیدوارم که هر چه زودتر دوباره بتوانم به زیارت ایشان نایل آیم اگر سعادت داشته باشم.
__________________
نام: شیوا سهرابی
کشور: آلمان
شهر: هامبورگ
یادداشت: به نام خداوند بخشنده مهربان
با سلام و درود به همه شما بزرگواران. می خواستم از شما به خاطر این سایت تشکر کنم چون از این طریق می توانیم بیشتر به خیلی از مسائل دینی و مذهبی آشنا شویم. از خداوند می خواهم که در این راه همراهی تان کند. به امید پیروزی اسلام در همه جا.
__________________
نام: عبداله جعفری
کشور: ایران
شهر: خمین
یادداشت: ای شه ارض طوس سلام علیک
ای انیس النفوس سلام علیک
سیدی یک نظر سوی ما کن
قسمت ما همه مشهدت کن …
از کلیه دست اندرکاران سایت امام رضا علیه السلام تشکر می کنیم.
__________________
نام: امین
کشور: ایران
شهر: اصفهان
یادداشت: سلام.
یا امام رضا امشب دلم خیلی گرفته. دوست داشتم الان تو صحن اسماعیل طلا همراه با کفترای پاکت پرواز می کردم. خوش بحال کفترای حرمت. ای کاش منم یکی از اونا بودم. به اشک چشمی که الان از چشمام جاریه خیلی دوستت دارم. هیچ حاجتی ندارم جز فرج آقا امام زمان. میگن اگه حاجتی از ته دل باشه روا میشه. منو فراموشم نکن. نگذار که تو این دنیای پوچ تنها بمونم.
کمکم کن. کمکم کن.
__________________
نام: علیرضا رشوند
کشور: ایران
شهر: قزوین
یادداشت: سلام ای خورشید ایران در خراسان
سلام ای ابن نبی در خاک ایران
__________________
نام: محسن
کشور: ایران
شهر: اصفهان
یادداشت: السلام علیک یا امام رضا.
__________________
نام: mohammad ali delkhosh
کشور: UAE
شهر:
DUBAI
یادداشت: السلام علیک یا امام رضا
__________________
نام: مرتضی رضا بنده لو
کشور: جمهوری اسلامی ایران
شهر: تهران
یادداشت: سلام بر رضا، سلام بر شاه خراسان، سلام بر شمع شبستان هشتم دنیا، سلام بر سید گلها، سلام بر نور مطلق امروز و دیروز و فردا و سلام بر خلاصه همه خوبی ها، سلام بر نوه پاک پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی و سلام بر فرزند مرتضی، سلام برگل زیبای زهرا و سلام بر ضامن آهو، سلام بر ضامن غریبان، سلام بر طبیب واقعی دردمندان و حاجتمندان و سلام بر پناه همیشه جاودان بی پناهان … سلام ما بر تو باد ای که هیچ دستی را بر نگردانی و هیچ سلامی را بی جواب نگذاری، ما از تو پناه می خواهیم.
__________________
نام: وحید
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: می خواستم از سایت بسیار بسیار خوبتان تشکر کنم. به خاطر این که امکان زیارت از بارگاه مقدس امام رضا (ع) را به ما می دهد.
__________________
نام: علی جعفری
کشور: ایران
شهر: کرج
یادداشت: با سلام و عرض ادب به حضور دست اندرکاران این شبکه.
قطعاً حضور این شبکه بر روی شبکه جهانی اینترنت پرواز کبوتری از حرم حضرت ثامن الحجج علیه السلام است بربام جهان. خسته نباشید و ارادت خالصانه این جانب و همکارانم در خبرگزاری البرز را پذیرا باشید.
__________________
نام: محمد حسین بهرامی منش
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: السّلام علیک یا علی بن موسی الرضا.
التماس دعا.
__________________
نام: ابوالحسن مختاری
کشور: ایران
شهر: بهنمیر مازندران
یادداشت: از همه خادمان التماس دعا دارم.
__________________
نام: ابو الحسن مختاری
کشور: ایران
شهر: بهنمیر
یادداشت: السلام علیک یا امام رضا
این جانب خیلی سال است که به زیارت و پابوس حضرت نیامده ام، کسانی که به پابوس آقا می روند برای ما هم دعایی کنند که به زیارتش برویم.
التماس دعا
__________________
نام: محمد
رضا حمید زاده
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا، یا غریب الغربا …
با عرض سلام و تبریک عید فطر خدمت تمام خادمان زحمتکش آستان قدس. ان شاء الله طاعات و عبادات همه قبول حق باشد …
__________________
نام: داریوش
کشور: ایران
شهر: قائمیه
یادداشت: ان شاء الله امام رضا همه مریضها را شفا میده.
__________________
نام: shahram shakki
کشور: sweden
شهر: stockholm
یادداشت: با تشکر از همه عزیزان.
التماس دعا
__________________
نام: محمد رضا حمید زاده
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
دلم برایتان خیلی تنگ شده، می خواهم به زیارتتان بیایم و با شما درد دل کنم ولی انگار زیاد گناه کرده ام که مرا نمی طلبید … از خادمان آن جا خواهش می کنم برای من هم دعا کنند و شفای مرا از ایشان بگیرند …
نام: احمد فرجزاده
کشور: ایران
شهر: شیراز فسا
یادداشت: السلام علیک یا امام رضا!
وقتی که نام امام رضا (ع) را میشنوم دلم برای گنبد طلایی اش پر میزند.
خوشا به سعادت شما عزیزان که آن جا هستید، خاک پای زائران بر چشم من گناهکار.
التماس دعا
__________________
بازدید از دفتر یادبود قسمت دوم
__________________
نام: مرتضی زارعی
کشور: ایران
شهر: ارسنجان
یادداشت: سلام بر امام غریب … چند سالی است که توفیق زیارت نصیب ما نمی شود
بزرگواری کنید و ما را بطلبید. ان شاء الله با خانواده به پابوسی شما بیاییم.
__________________
نام: ف. ر
کشور: ایران
شهر: یاسوج
یادداشت: یا ضامن آهو! دوست دارم برای یک بار، فقط یک بار بیام به پابوست و اونوقت هر چی که غم و غصه دارم همه رو فقط و فقط با هق هق گریه خالی کنم. یعنی میشه یه بار، فقط برای یه بار منو هم به حرمت دعوت کنی؟
__________________
نام: امید
کشور: ترکیه
شهر: استامبول
یادداشت: یا امام رضا
از همین جا به آستان مقدس رضوی درود می فرستم و
ضریح پاک امام رضا را می بوسم و از ایشان برای خودم و خانواده ام دعای خیر می طلبم و
می خواهم آقا از خدا بخواهد که در تمامی مراحل زندگی موفق باشم.
درود بر تمامی سربازان و یاوران مهدی
__________________
نام: جعفر
کشور: ایران
شهر: اصفهان
یادداشت: یا امام رضا مشکل من فقط به دست شما باز می شود مددی کن.
__________________
نام: علی جمالی
کشور: ایران
شهر: بیرجند
یادداشت: از طرف ما نایب الزیاره باشید. چون امسال نتوانستیم به زیارت بیاییم از امام رضا بخواهید ما را بطلبد.
التماس دعا متشکرم
__________________
نام: سهیل
کشور: ایران
یادداشت: درود و یک دست درد نکنه به شما عزیزان.
__________________
نام: علیرضا
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
با سپاس فراوان از دست اندرکاران شبکه امام رضا علیه السلام.
سلام ای خورشید شهر مشهد، سلام ای غریب رئوف، سلام مرا از این جا قبول کن.
یا امام رضا بحق آن مهربانیت، به حق حاجت دهنده ایت همه حاجتهایم را برآورده بخیر بگردان … به امید دیدنت ای آقای من.
__________________
نام: مجید صلاحی
کشور: ایران
شهر: شهرضا
یادداشت: السلام علیک یا ثامن الائمه یا امام رضا
با سلام، از تمامی زحمات شما در رابطه با اشاعه فرهنگ مذهبی و دینی بخصوص در مورد اربابم آقا امام رضا (ع) کمال تشکر را دارم و از درگاه خدا برای شما عزیزان طلب موفقیت می کنم.
التماس دعا
__________________
نام: رامین
کشور: ایران
شهر: تبریز
یادداشت: با سپاس فراوان از سایت بی نظیر شما. من نوجوانی ۱۶ ساله ام که با ورود به سایت شما از این سایت به حد کافی استفاده کردم. ممنون ازاین زیارت از راه دور که ما را با امام مان نزدیکتر کردید.
با تشکر
__________________
نام: خدیجه رضا نژاد
کشور: ایران
شهر: ارومیه
یادداشت: السلام علیک یا امام رضا، یا امام رضا ما راهم طلب کن تا
بتوانیم به پابوست بیاییم. یا امام رضا مشکلی دارم ولی میخواهم بیایم تا خودت جوابم را بدهی. امیدوارم بتوانم از زحمتکشان این سایت تشکر و قدردانی کنم و تقاضا دارم اگر امکان دارد دعایم کنید.
__________________
نام: ahmad
کشور: afghanistan tmas az NewZeland
شهر: christchurch
یادداشت: با سلام
درود به تمامی حاضرین و خادمین بارگاه آقا امام رضا. عرض ادب خدمت شما عزیزان دارم. سه ماه قبل درخواست ویزای ایران کردم اما جواب رد دادند. من هم شیعه هستیم و میخواهم امام رضا را زیارت کنم، میخواهم از نزدیک خدمت آقا امام رضا برسم راهی به من نشان بدهید …
خدا نگهدار
_________________
نام: Abbas
کشور: Afghanistan
شهر: kabul
یادداشت: من مشهد بودم، امیدوارم امام رضا مرا دوباره دعوت کند.
__________________
نام: محمد حسین
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: سلام بر آقا و مولای ما حضرت علی بن موسی الرضا (ع)
۱۰ سال پیش این افتخار نصیبم شد در حرم پاک و مطهر شما زندگی مشترکم را آغاز کنم. افتخار دارم که حلقه ازدواجمان را از خادم شما گرفتیم. در دفتری ازدواجمان را ثبت کردیم که متعلق به خادم شما بود. خطبه عقدمان را خادم شما در جوار حرم پاکتان در شب میلاد مولای متقیان امام علی (ع) جاری کرد. این همه لطف و کرم از شما و از من فقط یک نام نهادن. اولین فرزندم را به پاس عنایات کریمانه (علیرضا) نام نهادم تا فقط بگویم دوستت دارم ای رئوف اهل بیت.
حالا هم دوست دارم خادم شما باشم. میدونم اگه شما بخواهی همه چیز امکان پذیر است. پس شما بخواه و مثل همیشه باز هم این دوستدارت را شاد کن. من نوکری شما را به ملک سلیمان نمیدهم. چی میشه یک گوشه
چشمی هم به ما بکنی تا نگن خادمی امام رضا فقط …
__________________
نام: ZEYNEBKUBRA
کشور: TURKIYE
شهر: ISTANBUL
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا.
__________________
نام: احسان خسروجردی
کشور: ایران
شهر: کرج
یادداشت: به نام خدا
من عاشق امام رضا هستم، از شما خواهش میکنم هر وقت به حرم رفتید مرا نیز یاد کنید.
__________________
نام: فروغ
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: یا امام رضا خیلی دوستتان دارم. هر مرادی که خواسته ام گرفته ام. از شما میخواهم در روز قیامت در پیشگاه پروردگار واسطه من شوید، و میخواهم هیچگاه از راه قرآن دور نشوم.
با صلوات بر محمد مصطفی و خاندان بزرگوارش.
__________________
نام: عباس حسین پناه
کشور: ایران
شهر: رشت
یادداشت: میلاد با سعادت حضرت فاطمه سلام الله علیها را به پیشگاه آقا امام زمان و تمام شیعیان جهان تبریک عرض میکنم.
__________________
نام: علی
کشور: ایران
شهر: قم
یادداشت: با سلام امیدوارم موفق باشید.
__________________
نام: حسام
کشور: ایران
شهر: کرمانشاه
یادداشت: یا امام رضا سلام، آقا کمک.
__________________
نام: sadegh
کشور: najafi
شهر: arac
یادداشت: امیدوارم موفق باشید.
__________________
نام: محسن
کشور: ایران
شهر: قم
یادداشت: به نام ایزد بخشاینده
دل می رود ز دستم صاحبدلان خدا را
دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا
کشتی نشتگانیم ای باد شرطه برخیز
باشد که باز بینیم دیدار آشنا را
علی بن موسی دوستت دارم
__________________
نام: سبیکه السادات موسوی نسب
کشور: ایرن
شهر: اصفهان
یادداشت: السلام علیک یا ضامن آهو
امیدوارم گناهان این جوان را بخشیده باشی، و امسال دیگر توفیق زیارتت را به او بدهی، و هنگامی که به زیارت حرم با شکوهت می آید به خاطر گناهانش از او روی نگردانی. ببخش مرا.
دیدار همین امسال حرمت.
ومن الله التوفیق
__________________
نام: سید علیرضا میری
کشور: ایران
شهر: همدان
یادداشت: سلام علیکم.
با تشکر به خاطر سایت خوبتون. من خیلی زود به زود دلتنگ آقا می شم. خوش به سعادتتون که اونجا هستین. سلام من حقیر رو هم به آقا برسونین.
اگه میشد از
طریق صدا و سیما هم یک ارتباط با مشهد الرضا به طور مستقیم وجود داشت برای اون کسانی که واقعا دلتنگ می شن و نمیتونن بیان پابوس آقا خیلی خوب می شد.
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
__________________
نام: مریم
کشور: ایران
شهر: مشهد
یادداشت: سایت بسیار جالبی بود و بسیار استفاده کردم. خوشحال می شوم با شما در ارتباط باشم.
__________________
نام: mojtaba
کشور: alman
یادداشت: ای امام شیعیان جهان همه ما را نجات بده. از خداوند بخواه یار و و پشتیبان ما در غربت باشد … السلام علیک یا علی بن موسی الرضا.
__________________
نام: موسی ممبینی
کشور: ایران
شهر: امیدیه
یادداشت: دلم میخواس رو بوم عشق دوباره همساز بشیم
کنار لاله های شهر عاشق پرواز بشیم
دلم میخواس بریم سفر زیارت امام رضا
کنار گنبد طلا غرق در نماز بشیم
با هر زبون و لهجه ای خالی ز عقده ها ز کین
با صد سلام و صد دعا همراه و هم نیاز بشیم
خدمت تمامی کسانی که در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا توفیق خدمتگزاری به میهمانان گرامی آن امام همام را بدست آورده اند عرض سلام نموده و از تمامی این عزیزان خواهشمندم در دعاهای خود ما را هم فراموش نکنند.
__________________
نام: زهره شعبانی مقدم
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: سلام بر عشق و سرورم امام رضا
فردا خواهرمو دست خودتون میسپارم و ملتمسانه می خام که کمکش کنید، شب تولد تون همه چیز رو به شما گفتم و فردا موعد کنکوره، میدونم که زود باید بیام و نذر مو ادا کنم.
__________________
نام: پرستو محبی
کشور: ایران
شهر: کرمانشاه
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا!
تابستون منو به بارگاهت دعوت کن.
__________________
نام: مونا
کشور: نویدی
شهر: تهران
یادداشت: سلام امام رضا (ع) … خودت میدونی که دلم برای فقط یه بار قدم زدن توی بارگاه با شکوهت پر میزنه …
خودت میدونی که دلم برات تنگه … خودت میدونی که چقدر مشکل دارم … به فریاد همه مون برس … بچه های مشهد!!! وقتی میرید حرم مارو فراموش نکنید …
__________________
نام: محمد
کشور: ایران
شهر: کرج
یادداشت: پنجره فولاد رضا برات کربلا میده
هرکی میره کرببلا از کرم رضا میره
خیلی با حالی، نوکر تو یادت نره.
__________________
نام: sadaF
کشور: IRAN
شهر: MASHHAD
یادداشت: سلام
امیدوارم خوب باشید. از طراحی سایت تون ممنونم، خیلی عالی بود.
خدا نگهدار
__________________
بازدید از دفتر یادبود قسمت سوم
__________________
نام: علیرضا گلاب گیر
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: من عاشقتم من خاک پاتم. نامت همیشه بر سر زبانم هست ای امام عزیز. هر وقت نام مبارکت را میشنوم بیاختیار اشکهایم سرازیر میشوند. آرزویم این هست و از خدای بزرگ مهربان میخواهم که هنگام مرگم یعنی زمانی که فرشته مرگ به سراغم میاد تو بزرگوار را ببینم و بوسه زنم به دست و پایت. بگذار یک بار دگر با تمام احساس بگم عاشقتم ای امام هشتم و جانم به فدایت، جانم به فدایت، جانم به فدایت. ای کاش بودی و من جای قدم هایت را بوسه میزدم. نام تو همیشه بر سر زبانم هست ای بزرگوار. به دیدارت آرزومندم. عاشقتم. عاشقتم.
__________________
نام: hossein asgari
کشور: italia
شهر: florence
یادداشت: التماس دعا از همگی برای کودکی بیمار …
با تشکر: حسین
__________________
نام: فرزاد لطفعلی
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: سلام بر رضا و دوستداران رضا
سلام بر امام ضعیفان
سلام بر سید غریبان
ای کریم، ای نور چشم فاطمه
تو را به حق امام عصر تمام بیماران را شفا ده، اسیران خاک را رحمت طلب کن، جوانان را عاقبت بخیر گردان، و اسیران دربند را رهایی بخش.
چشم دیده دوستدارانت را مرهم باش ای ضامن آهو، ای امام شهید.
__________________
نام: mosssa khani
کشور: iran
شهر: shiraz
یادداشت: سلام علیکم
التماس دعا.
__________________
نام: ابراهیم سعیدی
کشور:
ایران
شهر: شیراز
یادداشت: با تشکر از سایت شما. سلام بر تو باد ای فرزند رسول خدا! ازتو می خواهم شفاعت پدرم را بکنی نزد خدای مهربان.
__________________
نام: طاهره اطیابی
کشور: ایران
شهر: گلپایگان
یادداشت: مشتاق دیدار ضریح زیبای امام رضا از نزدیک هستم. از قسمتهای مختلف سایت شما دیدن کردم.
__________________
نام: عطا الله آقا احمدی
کشور: جمهوری اسلامی ایران
شهر: طالقان
یادداشت: امام رضا!
یک نگاه کوچکت ما را بس.
از زحمات دست اندرکاران سایت تشکر می کنم. فیلم ها را با کیفیت خوب دریافت نکردم، شاید اشکال از رایانه ام باشد.
التماس دعا
__________________
نام: Farzam
کشور: Canada
شهر: Vancouver
یادداشت: با سلام به امام رضا و کلیه پیروان راه حق و حقیقت.
__________________
نام: omid haghighi
کشور: iran
شهر: esfahan
یادداشت: ضمن تشکر از سایت بسیار خوبتان مخصوصاً از زیارت از راه دور.
السلام علیک ایها الامام الرئوف السلطان علی بن موسی الرضا علیک آلاف و التحیه والسلام.
__________________
نام: fateme sadat aghaei maybody
کشور: iran
شهر: yazd _maybod
یادداشت: امام رضا! شروع امامت فرزندت مهدی فاطمه مبارک.
__________________
نام: mahboube
کشور: canada
شهر: toronto
یادداشت: السلام علیک یا امام رضا!
شفاعتم کن.
__________________
نام: زلمی سیفی
کشور: افغانستان
شهر: هرات
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا.
__________________
نام: عاطفه خانی زاده
کشور: ایران
شهر: یزد
یادداشت: با عرض سلام خدمت شما
کاشکی من کبوتری تو صحن با صفات بودم
سایه بون حرم و گلدسته طلات بودم
به امید دیدار
__________________
نام: مهدی نجفی
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: به نام خدا
با تشکر از شما که این سایت را برای ما ایجاد نموده اید، ما را که چند سالی است امام رضا نمی طلبد. التماس دعا داریم.
با تشکر فراوان نوکرتم امام رضا
__________________
نام: راضیه چله
کشور: ایران
شهر: بوشهر
یادداشت: امام رضا دوستت دارم … منو نا امید نکن.
__________________
نام: bahram
کشور: iran
شهر: esfahan
یادداشت: سلام بر امام رووف،
سلام بر مظلومیت،
سلام بر پاکی و صداقت،
امام! از ته دل دوست دارم.
__________________
نام: سعید ایران پور
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت:
به نام خدا
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا،
ما در این دهر غریبیم و در این شهر اسیر، … یا رضا دستی گیر …
_______________
نام: صفر فروغی
کشور: ایران
شهر: اصفهان سپاهان شهر
یادداشت: برای اولین بار در روز وفات حضرت امام رضا علیه السلام از سایت آن حضرت بازدید نمودم، و از همین جا خدمت آن حضرت سلام عرض می نمایم و امیدوارم هر چه زودتر من و خانواده ام را طلب کند ان شاء الله.

__________________
نام: جعفر
کشور: ایران
شهر: ایران
یادداشت: یا امام رضا! فرج آقا امام زمان را از تو میخواهم …
امین
__________________
نام: Asghar Razi
کشور: IRAN
شهر: tabriz
یادداشت: السلام علیک یا امام رضا.
__________________
نام: علی لقمان پور
کشور: ایران
شهر: قم
یادداشت: تشکر از سایت خوب و با محتوا
شهادت حضرت ختمی مرتبت و سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (ع) و هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را تسلیت عرض میکنم.
التماس دعا
__________________
نام: غلامحسین طاعتی
کشور: ایران
شهر: بهبهان
یادداشت: اللهم صلِّ علی علیّ بن موسی الرضا الإمام التقی النقی وحجتک علی من فوق الارض ومن تحت الثری الصدیق الشهید صلوه کثیره …
قربون کبوتر های حرمت قربون این همه لطف و کرمت
یا رضا جان
__________________
نام: رحمت الله طهماسبی
کشور: ایران
شهر: تهران
یادداشت: سلام به همه دست اندر کاران سایت مبارک امام رضا علیه السلام.
امروز ۱۲ فروردین ۱۳۸۴ از سایت بازدید کردم واز همین جا خدمت حضرت عرض ادب کردم و حال بسیار خوب و معنوی پیدا کردم و برای رفع حاجتم یک گوسفند نذر مهمانخانه حضرت کردم.
آقاجون فراموشم، نکن خیلی دوستت دارم، منتظرم.
__________________
نام: علی
کشور: ایران
شهر: رفسنجان
یادداشت: سلام بر امام رضا،
سلام بر زیارت کنندگان آن حضرت.
شهادت آن امام تسلیت باد.
__________________
نام: ali
کشور: shahnam
شهر: isfahan
یادداشت: آقا جون سلام
دلم گرفته بود شانسی آمدم
دیدم انگار میشه از این جا شما را زیارت کنم نمی دونم آره یا نه ولی کسی که این mail را می خونی سلام منو به آقا برسون، تو رو خدا، تو رو خدا. التماس دعا
__________________
نام: امین کردبچه
کشور: ایران
شهر: پاکدشت
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
دل من در پی یک واژه بی واهمه بود
اولین واژه که آمد به نظر فاطمه بود
با تشکر از تمامی خدام الرضا والسلام
کردبچه
__________________
نام: غلام رضا مفیدی
کشور: ایران
شهر: شهمیرزاد
یادداشت: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا، جسمم این جاست و خدا میداند دلم آن جاست.
جام جهان نماست ضمیر منیر دوست
اظهار احتیاج خود آن جا چه حاجتست

__________________
نام: عادل
کشور: ایران
شهر: ماهشهر
یادداشت: سلام خدمت آقا امام رضا
آقا جان من نذر کرده ام که به پابوسی شما بیام اما چون در تصادف پام شکسته نمیتونم بیام، شما را به خدا قسم میدم شفای مرا تعجیل کن و کمک کن بتونم نذرمو ادا کنم.
قربان خاک پای کبوترهای حرمت
داستان
برگرفته از کتاب دانستنی های امام رضا علیه السلام(دانستنی های رضوی۱)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *